_D3_8679.jpg

O mnie

Fotografia jest moją ucieczką, jest moją pasją oraz szczęściem.

Fotografuję od zawsze. Pamiętam zdjęcia, które robiłem w wieku 9 lat. Bardzo możliwe, że słowo „robiłem” jest nieco na wyrost, ponieważ przez długi czas "robienie" zdjęć, sprowadzało się do łapania ulotnych chwil. Nie liczyła się wtedy kompozycja, kierunek światła czy nawet treść. Ważny był ten jeden moment. Te stare zdjęcia będą zawsze bliskie mojemu sercu, bo obrazują rzeczy, które mnie zainteresowały, przywracają miłe wspomnienia. Wiem też, że nie zostaną w pełni zrozumiane czy też docenione przez nikogo oprócz mnie.

Z czasem zrozumiałem, że "robienie" zdjęć wymaga dokładniejszego obserwowania otoczenia, planowania oraz opanowania zasad kompozycji i technicznych aspektów fotografii. Dziś mogę powiedzieć, że zdjęcia zacząłem robić dopiero kilka lat temu, świadomie doskonaląc swój warsztat.

Zajmuję się fotografią portretową, ponieważ fascynują mnie ludzkie twarze i wszystkie emocje, które są w stanie się na nich uwidocznić. Zmieniając najmniejszy szczegół w twarzy, można spowodować diametralnie różny odbiór zdjęcia. Każda twarz jest inna, ciekawa. Każda to nowe odkrycie.