portret
/ˈpɔrtrɛt/
rzeczownik

1. dzieło sztuki plastycznej, przedstawiające określoną osobę albo grupę osób z zachowaniem podobieństwa
2. fotografia przedstawiająca twarz jakiejś osoby
3. charakterystyka, opis jakiejś postaci w utworze literackim lub filmie


Jako fotograf portretowy specjalizuję się w zdjęciach portretowych twarzy. Jednakże, często podczas wykonywania sesji portretowej odchodzimy od ścisłego formatu headshotu na rzecz bardziej tradycyjnej fotografii portretowej.

Zdjęcia kadrowane luźniej niż przy headshocie, pozwalają zwrócić większą uwagę na sylwetkę oraz mowę ciała.

Zdarza się tak, że zdjęcia portretowe często, jako portret biznesowy są głównym celem naszych sesji zdjęciowych. Sesja portretowa jest równie ekscytująca jak headshotowa, Podobnie jak przy headshocie gdzie niesamowicie ważne są szczegóły naszego wyrazu twarzy, tak na zdjęcia portretowe ma wpływ ułożenie naszego ciała.

Jako fotograf tworząc wasz portret zwracam uwagę na wszystkie szczegóły: kątów, perspektywy, ułożenia rąk, i jak najbardziej wyrazu twarzy.

Zapraszam serdecznie na zdjęcia portretowe w Warszawie.

Portret kadrowany luźniej niż typowy headshot, zwraca większą uwagę na sylwetkę oraz mowę ciała

Portret kadrowany luźniej niż typowy headshot, zwraca większą uwagę na sylwetkę oraz mowę ciała

more

Fotografia portretowa to osobna dziedzina sztuki, która wymaga talentu praktycznie malarskiego. Zasady kompozycji i kadrowania są niezwykle istotne. Fotografia portretowa powinna być wykonana perfekcyjnie, tak by zdjęcia umiejętnie uwidaczniały mocne punkty danej osoby a kamuflowały te gorsze. Zdjęcia portretowe (Warszawa) są najpopularniejszą formą zdjęć wykonywanych zarówno w plenerze, jak i w studio czy w firmie. Przyjęło się postrzeganie fotografii - portret jako wyłącznie zdjęcia do dowodu czy do paszportu, tymczasem portret fotografia to również portret biznesowy, pokazujący całą sylwetką lub tzw. kadr amerykański, gdzie zdjęcie jest kadrowane powyżej kolan. Portret fotografia to również zdjęcie grupy osób. Sesja - portret może być pozowana, studyjna, plenerowa, artystyczna czy reportażowa. Fotograf każdy portret wykonuje z użyciem specjalnego sprzętu o ogniskowej powyżej 50 mm. Zdjęcia portretowe (Warszawa) nie są wykonywane aparatami o ogniskowej poniżej 35 mm, ponieważ zostają wówczas zmienione proporcje fotografowanej osoby i zniekształcony wygląd całej sylwetki. Fotografia - portret opiera się na centralnym kadrowaniu. Podstawowym aspektem sesji portretowej jest dobre kadrowanie. Fotograf portretowy nie powinien ucinać postaci w stawach kolanowych czy łokciowych. Zdjęcia portretowe (Warszawa) należy wykonywać z pozostawieniem odpowiedniego miejsca w kadrze. Fotografia- portret nie może być wykonana profesjonalnie bez prawidłowo ustawionej ostrości i światła. Światło w czasie wykonywania portretu biznesowego powinno być rozproszone. Portret czyli fotografia z bliska wymaga ustawienia ostrości na oczy. Odpowiednie ustawienie osoby do zdjęcia pomoże uzyskać tylko dobry fotograf. Portret wygląda doskonale, gdy osoba jest rozluźniona. Portret to fotografia, która nie powinna być zbytnio upozowana. Warto zaufać i zdać się na to, co doradzi fotograf portretowy. Sesja portretowa wymaga odpowiedniego tła, które nie będzie odwracało uwagi od osoby fotografowanej. W plenerze, wykonując zdjęcia portretowe (Warszawa), w kadrze nie powinny się znajdować elementy z napisami, chyba, że jest to logo reklamowanej firmy. Fotograf portretowy dokumentuje wygląd ludzi a biorąc pod uwagę ich różnorodność, również technika wykonania fotografii portretowej jest niezwykle zróżnicowana.